22 Октомври, 2021

КОНТАКТИ

Social

  

ТЪРСИ

ТРУДОВО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО - Въпроси и отговори - Лариса Тодорова

ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Въпрос: В какъв срок трябва да се подаде молба до управителя за получаване на обезщетение по чл. 222, ал. 3 във вр. с ал. 4 от КТ при придобиване право за ранно пенсиониране? Трябва ли да се получи пенсионното разпореждане от НОИ и тогава да се подава молба до управителя? Ако вече е прекратено трудовото правоотношение с работодателя, но към момента на подаване на документите към НОИ лицето е работило при този работодател, как трябва да се процедира?

Отговор:Съгласно чл. 222, ал. 3 от Кодекса на труда /КТ/,


Само АБОНАТИТЕ на списанието "Наръчник на икономиста" получават достъп до пълното съдържание.

Практики на НАП